За ініціативи Енергоатома відбувся форум з питань взаємодії з ВАО АЕС
12 июля 2017

За ініціативи Енергоатома відбувся форум з питань взаємодії з ВАО АЕС

Визначення шляхів розвитку і вдосконалення співпраці між НАЕК «Енергоатом» та Всесвітньою асоціацією організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO) стали основними темами форуму з питань взаємодії НАЕК «Енергоатом» з ВАО АЕС. Захід  проведено 4 та 5 липня 2017 року у м. Києві за ініціативи НАЕК «Енергоатом».

Вступним словом робочу зустріч відкрив перший віце-президент – технічний директор Компанії Олександр Шавлаков, привітавши учасників і наголосивши на необхідності постійної переоцінки якості роботи.

У форумі взяли участь представники НАЕК «Енергоатом», ВАО АЕС, зокрема —  керівники напрямків за програмами, що виконуються у рамках діяльності ВАО АЕС.

В рамках форуму відбулись дискусії, під час яких учасники заходу торкнулись таких стратегічно важливих питань взаємодії між Енергоатомом та ВАО, як вдосконалення організації та проведення партнерських перевірок на АЕС країн – членів Асоціації. Було обговорено результати діяльності ВАО АЕС у 2016 році щодо реалізації «постфукусімських» заходів з підвищення безпеки експлуатації АЕС. Фахівці відзначили важливість здійснення місій технічної підтримки в рамках співпраці з ВАО АЕС та висловили побажання більш широкого залучення представників Енергоатома у якості експертів для участі у партнерських перевірках та місіях технічної підтримки, зокрема на атомних станціях інших регіональних центрів ВАО АЕС. Завдяки цьому українські фахівці зможуть отримати кращій міжнародний досвід, який можна буде впроваджувати на вітчизняних АЕС. Учасники форуму відзначили важливість навчання персоналу АЕС для участі у партнерських перевірках та місіях технічної підтримки, як експертів та керівників команд.

Також під час форуму відбувся обмін думками та обговорення проблемних питань програм «Досвід експлуатації», «Професійний і технічний розвиток» та програми «Керівництва і позитивні практики».

На завершення форуму, було обговорено плани заходів ВАО АЕС на 2017-18 роки.

За результатами форуму учасники констатували, що під час дискусій вдалося досягти основної мети, яка полягала у переоцінці результатів виконаної за останні роки спільної з ВАО АЕС роботи та внесення коректив у програми взаємодії на найближче майбутнє.

Довідка. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС, WANO), об’єднує всіх операторів АЕС світу. Вона сприяє обміну досвідом експлуатації АЕС, для того, щоб члени Асоціації могли працювати спільно для досягнення найвищого рівня безпеки та надійності при експлуатації своїх атомних станцій.

Источник

Источник фото