На Рівненській АЕС під головуванням президента Енергоатома відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №3
7 июня 2017

На Рівненській АЕС під головуванням президента Енергоатома відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №3

На Рівненській АЕС під головуванням президента Енергоатома відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №3 Під головуванням президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського 2 червня на Рівненській АЕС відбулася виробнича нарада з питань підвищення безпеки, модернізації та продовження терміну експлуатації (ПТЕ) енергоблоку №3. 

В рамках робочого візиту на РАЕС керівництва Компанії, столична делегація відвідала майданчик комплексу з переробки радіоактивних відходів – перспективного будівельного об’єкту цього року та майданчик для встановлення нового резервного дизель-генератора блоку №4.

В ході наради генеральний директор РАЕС Павло Павлишин доповів про поточний стан реалізації заходів з підготовки енергоблоку №3 до понадпроектної експлуатації. За словами Павла Яремовича, підготовка енергоблоку виконується згідно з погодженими із ДІЯРУ Планом-графіком ліцензування та Програмою підготовки блоку до продовження експлуатації у понадпроектний період.

Відповідно до Плану-графіку на РАЕС виконано 106 заходів та 23 наразі перебувають на стадії виконання. До кінця цього року заплановано повністю виконати заходи з оцінки сейсмостійкості та кваліфікації обладнання, що реалізовуються в рамках заходів КзПБ. Розроблено звітні матеріали з результатами оцінки за 14 факторами безпеки, десять з яких вже погоджені з ДержатомрегулюванняУкраїни.

За результатами виконаного капітального ремонту дизель-генератора ДГ-33 розроблено та погоджено в ДІЯРУ технічне рішення про продовження терміну експлуатації, а для ДГ-31, 32 в період ППР-2017 заплановано капітальний ремонт, за результатами якого будуть розроблені відповідні технічні рішення про ПТЕ.

В рамках ПТЕ енергоблоку №3 виконано 49 заходів КзПБ, 4 з яких — «постфокусімські», що становить 51% від усіх запланованих заходів КзПБ на енергоблоці. Окремо у повному обсязі виконано ще два заходи, звіт за якими буде направлено до ДІЯРУ, та ще два – мають бути завершені у міжремонтний період 2017 року. Крім того, для оптимізації ППР-2017 передбачено поетапне виконання 10 заходів КзПБ, ще 4 заходи, які не впливають на безпечну експлуатацію енергоблоку, передбачено виконати після ПТЕ у 2018-2020 роках.

Під час наради обговорювались питання реалізації заходів підвищення рівня безпеки енергоблоку, серед яких: постачання обладнання за кредитні кошти ЄБРР/Євратом, процедурні питання взаємовідносин з Держатомрегулювання України; технічні, організаційні та фінансові питання галузевого характеру. Розглянуто питання заміни кабельної продукції на енергоблоці №3 на вогнестійку, де РАЕС стане пілотною.

За результатами робочої наради перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков зазначив, що Рівненська АЕС у питанні ПТЕ стала справжнім прикладом злагодженої, якісної та ефективної роботи. «Проведена робота заслуговує бути твердим орієнтиром у подальшому продовженні термінів експлуатації усіх інших діючих енергоблоків АЕС України. З 6 червня на РАЕС заплановано провести аудит спеціалістами інших відокремлених підрозділів Компанії з метою перейняття кращого досвіду електростанції у питанні ПТЕ», — прокоментував Олександр Володимирович.

Підсумувавши зустріч, Юрій Недашковський підкреслив, що Рівненська АЕС залишається піонером у ПТЕ енергоблоків та, за результатами ПТЕ енергоблоку №3, досвід РАЕС стане безперечним стандартом для усієї Компанії. «Завдяки хорошій організації праці та завдяки врахуванню керівництвом РАЕС позитивного досвіду продовження терміну експлуатації енергоблоків №№1, 2 РівненськаАЕС показує дійсно високі результати роботи», — наголосив Юрій Олександрович.

Відмінну роботу рівненських атомників підтвердило нагородження президентом Компанії електромонтера електроцеху РАЕС Олексія Івасишина медаллю «За працю і звитягу» відповідно до Указу Президента України за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняного енергетичного комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм.

Источник