Яриніч: Сподіваюсь, цієї осені ми зможемо затвердити Концепцію програми радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградщини
26 июня 2017

Яриніч: Сподіваюсь, цієї осені ми зможемо затвердити Концепцію програми радіаційного і соціального захисту населення Кіровоградщини

Про це на сторінці у Facebook написав народний депутат фракції Партії “Блок Петра Порошенка”, член Комітету з питань охорони здоров’я Костянтин Яриніч.

“Дуже приємно розповісти про перші суттєві здобутки на шляху до реалізації комплексної державної цільової програми радіаційного і соціального захисту населення нашої області. На початку цього тижня мав складні, але ефективні перемовини з керівництвом концерна «Ядерне паливо» та підприємства «СхідГЗК». Обговорювалося питання необхідності відпрацювання та узгодження спільних дій, спрямованих на поліпшення екологічної ситуації в нашому місті та соціального захисту його жителів”,- зазначив політик.

“Керівництво цих державних підприємств було поінформоване про мої офіційні звернення до депутатів міської й обласної рад. В них я наполягав на тому, що клопотання Інгульської шахти відносно отримання гірничого відводу для продовження розробки Центрального родовища уранових руд може бути задоволено місцевими депутатами виключно в одному випадку. А саме – після схвалення комплексних заходів, спрямованих на захист жителів області від радіаційного впливу та поліпшення їх соціального забезпечення”,- наголосив він.

“В результаті складних перемовин, наступного вівторка між Кіровоградською міською радою, Державним концерном «Ядерне паливо» та Державним підприємством «СхідГЗК» було підписано стратегічно важливий для інтересів місцевої громади Меморандум про співпрацю та партнерство. Документ передбачає план спільних дій, спрямованих на розробку та реалізацію державної цільової програми радіологічного і соціального захисту населення Кіровоградщини”,- зауважив Костянтин Яриніч.

“Крім того, відповідно до умов Меморандуму, Східний гірничо-збагачувальний комбінат зобов’язався протягом наступних трьох років перераховувати до міського бюджету щорічно по 2 млн грн. та вже в цьому році – 1 млн грн. на фінансування екологічних програм та програм соціального розвитку обласного центру. Наступного ж дня після підписання Меморандуму у мене відбулася зустріч з Міністром екології та природних ресурсів. Під час зустрічі я поінформував Міністра про підписання Меморандуму, як надзвичайно важливого стратегічного документу та про перші напрацювання обласної державної адміністрації, що стосуються концепції державної цільової програми. У відповіді Міністра екології, мені як представнику міста в парламенті, було важливо почути, що обраний нами темп на шляху до реалізації програми радіологічного і соціального захисту жителів Кіровоградщини та перші конкретні результати в даному напрямі не можуть не вражати! У свою чергу, Міністр відзначив, що допомагатиме долученню до розробки Концепції Програми Науково-дослідний інститут екологічних проблем. Також, Міністр екології запевнив мене, що підтримає затвердження Концепції Програми на засіданні уряду,” – написав парламентар.

“Сподіваюсь, що вже цієї осені ми зможемо вийти на затвердження урядом Концепції програми”,- резюмував Яриніч.

Источник