Набула чинності угода України й Австралії про співпрацю в галузі ядерної енергетики
19 июня 2017

Набула чинності угода України й Австралії про співпрацю в галузі ядерної енергетики

15 червня набула чинності Угода між урядом Австралії та урядом України про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства та вугільної промисловості України.

«Нотою Посольства Австралії в Україні від 15.06.2017 № 44/17 Українську сторону поінформовано про завершення Австралією внутрішніх, процедур, необхідних для набуття чинності Угоди», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 31 березня 2016 року в м. Вашингтон (Сполучені Штати Америки) підписано Угоду між урядом Австралії та урядом України про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях.

Угодою передбачено розвиток вітчизняних складових ядерно-паливного циклу, поступове збільшення видобутку урану та розвиток інших складових для забезпечення власних потреб у ядерномупаливі та зменшення імпортозалежності від поставок ядерного палива на українські АЕС, зокрема від Російської Федерації.

У межах угоди досягнуто домовленостей з таких напрямів співробітництва:

  • передача ядернихматеріалів;
  • фундаментальні та прикладні дослідження, розробка, проектування, будівництво, експлуатація та виведення з експлуатації дослідницьких реакторів, атомнихелектростанцій та інших установок ядерно-паливного циклу;
  • поводження з відпрацьованим ядернимпаливом та радіоактивними відходами;
  • ядернабезпека, радіаційний захист та захист навколишнього середовища;
  • геологічні та геофізичні пошуково-розвідувальні роботи, розробка, виробництво, подальша переробка та використання уранових ресурсів тощо.

Источник