Україна продовжує нарощувати обсяги поставок ядерного палива Westinghouse, — Міненерго
2 августа 2017

Україна продовжує нарощувати обсяги поставок ядерного палива Westinghouse, — Міненерго

Для порівняння, у 2014 році з 13 поставок ядерного палива на АЕС України була здійснена лише одна постачання ядерного палива виробництва компанії Westinghouse, що становило 76% від загальної кількості. У 2015 році на частку поставок компанії доводилося 71%, в 2016 році (313%), йдеться в повідомленні.

«Динаміка заміщення ядерного палива виробництва АТ «ТВЕЛ» палива виробництва компанії Westinghouse вказує на поступову відмову України від співробітництва із корпорацією «Росатом», — підкреслили в прес-службі.

На сьогоднішній день паливні збірки Westinghouse експлуатуються в складі активних зон енергоблоків №2 і №3 (42 і 125 складання) Південноукраїнської АЕС, також, енергоблоку №5 (83 складання) Запорізької АЕС.

Україна продовжує скорочувати обсяги поставок ядерного палива для АЕС Росії, нарощуючи обсяги поставок палива американської компанії Westinghouse. У 2017 році ДП «НАЕК «Енергоатом» запланувало здійснити 17 постачання свіжого ядерного палива на енергоблоки вітчизняних АЕС, зокрема 11 від поставок російського АТ «ТВЕЛ» (входить до корпорації «Росатом») і 6 поставок від компанії Westinghouse, що у відсотковому еквіваленті становить 353%. З початку 2017 року «Енергоатом» вже забезпечив 7 поставок свіжого ядерного палива: 4 від компанії Westinghouse і 3 від АТ «ТВЕЛ».

Источник